Peeter Aan: +372 520 2842 | E-mail: skjousport@gmail.com

EVIKO Rammumeeste ja -naiste Sari 2021 – III etapp – EESTIMAA RAMMUMEES JA RAMMUNAINE 2021

Väga kuuma ja raske võistluspäeva lõpuks selgusid Eestimaa Rammunaine ja Rammumees 2021. Täna oli üks raskemaid võistluspäevi, milles mängis suurt osa suvekuumus ning lisaks rasked võistlusalad. Aga Eestimaa tugevaimale tiitlite võistlesidki kõige tugevamad mehed ja naised 🙂 Kokku alustas võistlemist 8 naist ja 14 meest, üks naine ja üks mees katkestasid võistluse. Võisteldi kuuel alal: bussi/rekka tõmbamine, rehvi kantimine, palgi tõstmine, kombineeritud ala-kohvrite ja meremehe kandmine, hercules hold ja atlaskivide tõstmine alusele. Võistlust iseloomustavad kahtlemata põnevus, tasavägisus, palju üllatavaid etteasteid ja natuke draamat. Iga ala keeras seisu taas “pea peale” ning võistlejad vahetasid kohti pärast igat etteastet. Paremusjärjestus selgus võistluste viimastel minutitel ning esikohad nopiti vaid poolepunktilise eduga. Aga meie tänaste kangelaste edetabel on järgmine:

Eestimaa Rammunaine 2021 on võistluste kõige pisem naine, võrulanna Maarika Silm 39 punktiga. Palju õnne veelkord, Maarika! Maarika on ka varem Eestimaa Rammunaise tiitli koju viinud 🙂Eestimaa tugevuselt teine naine on Jõuspordi klubi sportlane Anni Kurik, kes kaotas vaid poole punktiga- tema lõpuskoor 38,5 punkti. Kolmandale kohale platseerus samuti Jõuspordi klubi naisvõistleja Helena Veelmaa, kes kogus 37,5 punkti. 4. koha saavutas Jõuspordi imetüdruk, kõigest 14- aastane Marelin Jüriado, kes noppis ka kaks alavõitu ning lõpetas võistluse 34 punktiga. 5. koht Birgit Malm 27,5 punkti, 6. koht Kaire Elias 21,5 punkti, 7. koht Lenneli Oks 10 punkti ja 8. kohale jäi Kadi Kertu Elias, kes kahjuks katkestas võistluse pärast teist ala.

Eestimaa Rammumees 2021 on Elva noormees Gunnar Gimbutas 69 punktiga. Gunnar on viimastel aastatel on elanud ja treeninud Soomes, kuid osaleb siiski aeg-ajalt ka meie võistlustel. Gunnar vormistas võidu viimasel alal ning võit tuli vaid poolepunktise eduga Mihkel Raadiku ees. Mihkel juhtis enne viimast ala, kuid võistluse lõpetas ta teise kohaga ning punktisummaks 68,5 punkti. Kolmandale kohale tuli Romek Velt 66 punktiga. Tugevuselt neljas mees Eestis on Kaido Kuusik, kes samuti vahepeal võistlust juhtis, kuid pärast kahte viimast ala pidi pjedestaali kohad teistele loovutama, punktiseisuks jäi 63,5 punkti. 5. koht sellel hooajal suurepärases vormis olevale Tanel Aegile, kes lõpetas 53,5 punktiga. 6. koht Tiit Kallavus 50,5 punkti. 7. koht Kristjan Puusepp 49,5 punkti. 8. koht samuti väga heas hoos olnud Bret Ziukson, kes kogus 49 punkti. 9. koht Mattias Viljamaa45 punktiga, 10. koht Timo Kuusemaa 31,5 punktiga, 11. koht Kaarel Kaldvee 27 punkti, 12. koht Kevin Martihhin 24,5 punkti, 13. koht Aleks Mihkelson ja 14. koha sai lõunanaaber Lätist Ričards Bužinskis, kes kahjuks katkestas pärast neljandat ala.

Palju õnne veelkord võitjatele, Maarikale ja Gunnarile! Suur tänu meie kõikidele tublidele võistlejatele, kes vaatamata väga kuumale, pikale ja raskele võistluspäevale vastu pidasid ning rõõmsate nägudega võistlustelt lahkusid!

Siirad tänusõnad taaskord meie headele toetajatele tänu kellele Eestimaa Jõumängud toimuda saavad. SUUR AITÄH nimisponsorid EVIKO ja Under Armour, Elva vald, Baltyre Eesti, Sportland Eesti, Saku Õlletehas, Jõusport, Beautiful Me rullmassaaž, Borealis massaažitoolid, Must Ronk Käsitöökoda, Küpsetised, Otepää Lihatööstus Edgar, FunMaker Oü, A-Karuse AS, Tartumaa Sangpommiklubi, Duo Sport, Rannu Seeme, Dickland OÜ, RA BBQ Taevaskoja, DAVA Foods, PixelPrint, R- Sepad OÜ, Engeros Otepää OÜ – Trucks and trailers, TK asfalteerimine.