Peeter Aan: +372 520 2842 | E-mail: skjousport@gmail.com

EESTIMAA JÕUMÄNGUD 2021

IV Eestimaa Jõumängud on peetud ja võitjad selgunud. Tuleb pikk kokkuvõte, seega head lugemist! Pärast eelmise päeva pikka ja rasket võistluspäeva seadsime hommikul sammud taas rõõmsalt võistlusplatsile, et kohtuda kõikide jõuraja võistlejate, köievedajate, vägikaikaveo võistlejate, sangpommi klubi esindajate ning jõutõmbe karikavõistlustel osalejatega.

Kell 11.00 alustasime Jõumängude teise võistluspäevaga. Muusikavaliku eest vastutas ja meeleolu aitas luua Eesti tugevaim DJ Cristo Rääbis.

Võistluspäev algas meeste avatud klassi võistlusega, järgnesid meesveteranid, avatud klassi naised ning naisveteranid. Siis vallutasid jõuraja juuniorid ja pärast seda ootas ees autasustamine. Võistlejad pidid sõudeergomeetril läbima etteantud distantsi, kantima rehve, tõstma kange, ronima köiel või vedama kelku ning jooksma liivakottidega ja seda kõike aja peale ehk võitis see, kes seda kõike kiiremini tegi. Kuumal ilmal oli samuti oma roll ning rajale tuli jätta endast kõik, et see kenasti läbitud saaks. Päeva lõpetasime võistkondliku jõuraja võistlusega.

Tihedas konkurentsis kujunesid jõuraja esikolmikud järgmiseks:

Eesti meister jõurajal avatud klassis naiste arvestuses on esimese Under Armour Powertrack etapi võitja Simona Bartkova, Crossfit Kuubik.Teise koha saavutas meie klubi Anni Kurik ja kolmas koht Crossfit Tartu esindav Lille Välja.

Eesti meister jõurajal avatud klassis meeste arvestuses on Miko Lilleorg Miko`s Academy´ st. Teise koha saavutas eelmise etapi võitja CrossFit Tartu esindav Mihkel Keldoja ja kolmas koht Madis Matvejev.

Seeniorklassis naiste arvestuses viis meistritiitli koju Ave Mikk. Teine koht Merle Lillik (Crossfit Tartu) ja kolmas koht Janika Tigavas.

Meeste arvestuses tuli parimaks seenioriks Andres Metjer ja tubli teise koha saavutas Harri Joakit.

Juunioreid oli võistlustules 4 ja noormeeste arvestuses tuli Eesti meistriks 13-aastane Jõuspordi klubis treeniv Sander Aan.

Neidude arvestuses võitis 17- aastane Ingelia Arak Crossfit Tartu klubist, teine koht Pärnust pärit 17- aastasele Laura Kallasele ja kolmas koht Jõuspordi noorele 16- aastasele Janeli Aanile.

Võistkondlikult oli võistlustules 11 meeskonda, neist 5 klubist Crossfit Tartu. Esindatud oli ka Crossfit Kuubik, Vanglateenistus, Kaitsevägi, Tartumaa Sangpommiklubi, Mikos Academy ja segavõistkond KL Jõu/Sang. Ja esikolmik kujunes järgmiseks:

Eesti meister on meeskond Kaitsevägi. Teine koht Vanglateenistus ning kolmas koht Mikos Academy. Jõustruktuuride esikoht kuulub samuti meeskonnale Kaitsevägi ning teine koht Vanglateenistusele.

Aga lisaks jõurajale selgusid täna veel Eesti meistrid köieveos ja vägikaikaveos. Köieveos olid võistlema tulnud 4 võistkonda ning meistritiitli viis koju ei keegi muu kui Vinni meeskond, keda esindas teiste hulgas ka tuntud sumomaadleja Kaido Höövelson-Baruto. Teise koha saavutas Jõgeva valla meeskond ning kolmas koht Sangpommarite meeskond.

Vägikaikaveo Eesti meistriks tuli Bret Ziukson, teine koht Henry Tammann ja kolmas koht Sten Karro.

Aga see ei ole veel kõik 🙃 Samal ajal kui võistlejad jõurajal mõõtu võtsid, toimusid Elva Spordihoones karikavõistlused jõutõmbes. Selle võistluse koostööpartneriks oli Eesti Jõutõsteliit.

Nende võistluste tulemused on järgmised:

Naiste arvestus:

noored:

1. koht Eliise Mikomägi

2. koht Adele Ader

3. koht Katriin Sildnik(Jõusport)

juuniorid:

1. koht Kadi Kertu Elias (Jõusport)

2. koht Amanda Margaret Treier

3. koht Angela Absalon

veteranid:

1. koht Maarja Öpik

naised:

1. koht Helena Veelmaa (Jõusport)

2. koht Hedi Haug

3. koht Kadi Kertu Elias(Jõusport)

Meeste arvestus:

noored:

1. koht Mikk Lehtoja

2. koht Roby Pukk

3. koht Tauri Parik

juuniorid:

1. koht Tanel Saimre

2. koht William Ilmari Ulvinen

3. koht Henri Rüga (Jõusport)

veteranid:

1. koht Risto Popa

2. koht Vahur Mägi

3. koht Vladimir Ossipov

mehed:

1. koht Roland Dessjatski

2. koht Siim Salin

3. koht Tõnis Holmberg

PALJU, PALJU ÕNNE KÕIKIDELE VÕITJATELE! 🏆🏆🏆Lisaks võistlustele loosisime koostöös Tartumaa Sangpommiklubi ja Borealis massaažitoolid välja 1- kuulise massaazitooli kasutusõiguse oma kodus ja selle võitis üks jõuraja võistleja Raido Liitmäe- palju õnne ja mõnusat kasutamist! 🙂

Ja nüüd on taas aeg tänada 🤗Täname südamest KÕIKI inimesi, kes Jõumängude kahe päeva õnnestumisse oma panuse andsid- meie ülitubli meeskond ja nende perekonnad, võistlejad, pealtvaatajad, ilmataat, toetajad ja festivali toitlustaja RA BBQ Taevaskoja. Ainult tänu teile saab selliseid pisut hullumeelseid maratonüritusi korraldada 🤗

Ja tuletame veelkord meelde, kes on meie toetajad ja kelle abiga said Eestimaa Jõumängud teoks.

SUUR AITÄH nimisponsorid Eviko ja Under Armour, Elva vald, Baltyre Eesti, Sportland Eesti, Saku Õlletehas, Jõusport, Beautiful Me rullmassaaž, Borealis massaažitoolid, Otepää Lihatööstus Edgar, FunMaker Oü, A-Karuse AS, Tartumaa Sangpommiklubi, Duo Sport, Rannu Seeme, Dickland OÜ, RA BBQ Taevaskoja, Dava Foods, PixelPrint, R-Sepad OÜ, Engeros Otepää OÜ – Trucks and trailers, Tartekplus💛

Meie järgmised võistlused toimuvad 24. ja 25. juulil ning siis on toimumas Eviko rammusarja 4. etapp Räpinas ning Rahva Rammusarja III ehk finaaletapp Libatses. Under Armour Powertrack finaaletapp toimub 22. augustil Tartumaal Nõos.

Seega kohtume pärast väikest hingetõmbepausi 😊Mõnusat suve jätku ja ikka sportlikku meelt soovib kogu Jõuspordi meeskond

Jaga postitust sotsiaalmeedias:

Veel uudiseid