Peeter Aan: +372 520 2842 | E-mail: skjousport@gmail.com

Lõuna-Eesti Vägilane ja Lõuna-Eesti Rammunaine 2019 kokkuvõte

Head spordisõbrad,

on suur rõõm teatada, et meie rammuvõistluste hooaeg on alanud! 04.05.2019 toimus Elvas EVIKO Rammumeeste ja -naiste sarja 2019 esimene etapp. Pikk treeningperiood on selja taga ja täna oli kõigil võimalus oma füüsilist vormi kontrollida 

Kell 11 alustasid jõukatsumist naised. Kohale olid tulnud 9 tugevat naist Tartust, Jõgevalt, Pärnust, Valgast, Võrust, Koigist ja Elvast.
Võisteldi 5 alal: rehvi kantimine, kohvrite kandmine, jõutõmme, palgi tõstmine ja atlas kivide tõstmine. Võistlustel osales 2 naist, kelle jaoks oli tänane võistlus esimene. Nii Maarika Silm Võrust kui ka Katrina Kaska Pärnust tegid suurepärased etteasted. Suurimaks üllatajaks oligi 31-aastane Võru naine Maarika, kellele peale vaadates ei usuks iialgi, et ta suudab selliste raskustega nii kiiresti liikuda. Oma 1.58 m pikkuse ja kaalunumbriga, mis algab 5-ga, suutis ta üllatada paljusid ja kui kohvrite kandmises ei oleks olnud väikest komistamist, siis oleks Maarika võinud seista pjedestaali kõrgeimal astmel. Aga rammuvõistlustel on kogemus samuti väga oluline ja siinkohal ei saa keegi vastu “vanadele” tegijatele nagu Kätlin Piirimäe ja Marianna Bogdanova. Võistlus kulges ääretult põnevalt kuni lõpuni ja lõppjärjestuses oli isegi 2 paari naisi, kellel oli võrdne arv punkte ning otsustavaks said paremad kohad. Ja tänase võistluse paremusjärjestus on järgmine :
1.koht- Kätlin Piirimäe – 45 punkti
2.koht- Marianna Bogdanova- 45 punkti
3.koht- Maarika Silm- 42 punkti
4. koht-Maria Mekk – 35 punkti
5.koht- Kaire Elias- 24.5 punkti
6.koht -Mairi Mitt – 24,5 punkti
7.koht – Viivi Järve- 22 punkti
8.koht – Katrina Kaska – 19,5 punkti
9.koht – Erika Ristisaar – 12.5 punkti

Suur tänu teile, naised, selle põneva võistluse eest! Oli väga armas teid kõiki jälle näha! Õnneks on ees ootamas tore võistlushooaeg ning palju armsaid kohtumisi! 

Pärast naisi olid võistlusteks valmis mehed, kes olid kohale tulnud Tartust, Viljandist, Lätist, Jõgevalt, Tallinnast ja Aravetelt. Kokku alustas võistlemist 7 meest, kes võtsid mõõtu viiel alal: rekka vedamine, rehvi kantimine, palgi tõstmine, kohvrite kandmine ja atlas kivide tõstmine. Kohal oli ka eelmise aasta EVIKO Rammumeeste sarja võitja Mihkel Raadik, kellel esimene ala küll pisut ebaõnnestus, aga järgmistel aladel tõusis ta iga alaga esikolmiku suunas. Täna oli kahtlemata suurepärases hoos uus tulija Ervin Toots, kes eelmisel aastal tegi kaasa kahel võistlusel, aga sellel aastal loodame teda näha kõikidel etappidel. Pärast pingelist ja huvitavat võistlust kujunes lõppjärjestus järgmiseks:
1.koht – Ervin Toots- 47 punkti
2.koht – Mihkel Raadik -44 punkti
3.koht – Janis Krumins Lätist- 39 punkti
4.koht – Ahto Milder – 33 punkti
5. koht- Kaido Kuusik- 31 punkti
6. koht- Mattias Viljamaa – 27 punkti
7.koht – Sten Karro – 24 punkti

Suur tänu teilegi, mehed, põneva võistluse eest! Hooaja avavõistlus on alati tore just seetõttu, et taaskohtumine pärast pikka sügistalve on südantsoojendav ja armas 

Aitäh kõikidele võistlejatele tulemast ja võistlemast, sest kui poleks teid, siis poleks ju meil seda korraldamise rõõmu 

Ilmataati me seekord päris ära osta ei suutnud, et ta tooks meile sooja ja kuiva ilma. Vihma ega lund võistluste ajal õnneks ei sadanud, aga korraldajad said siiski võistlusplatsi korrastades ka vihmasabina kaela ja terve võistluspäeva pidime võitlema üsna jaheda ilmaga. Ja siit ka üleskutse kõikidele sponsoritele- ainult teie abiga saame me ehk tulevikus ka ilmataadile piisavalt tasuda, et meie võistlejad ei peaks võistlusplatsil külmetama  Aga tegelikult oleme muidugi tänulikud selle eest, et võistlejad said kuiva ilmaga võistelda ja korraldusmeeskond ei lasknud ka väiksel vihmahool oma päeva rikkuda.

Selle eest, et meeskond ja võistlejad pika võistluspäeva vastu peaks, hoolitses täna Krista Küpsetised, kes kostitas meid imemaitsvate kringlitega. Lisaks ootas meid pärast võistlus Waksal Ekspress oma mahlaste burgeritega. Suur tänu ja kummardus teile selle eest, Krista Küpsetised ja Waksal Ekspress!

Suur tänu ka kõikidele pealtvaatajatele, kes ei pidanud paljuks võistlusplatsi ääres kaasa elada!

Meie suurimad tänud kuuluvad meie toetajatele ja meie meeskonnale. Suur aitäh nimisponsor EVIKO, suurtoetatajad : Heinzbau, Sportland, Baltyre, Saku Õlletehas, Waksal Ekspress, Elva Vald, Varna OY
Toetajad: Scania, TK1 OÜ, HJH VEOD, Marepleks, C.T.GRUPP, DAVA FOODS ESTONIA, GRANITMAN, LANDHAUS; EDUTECH, Waide motell, Fitlife, MTÜ JÕUSPORT.
Ja mida me teeks ilma oma suurepärase meeskonnata- Märten, Riivo, Indrek, Terje, Henri, Sander- AITÄH TEILE, et olemas olete! Täname ka kohtunikke Tarmot ja Markust!

Puhake, treenige ja olge kohal 25.mail Jõgeval, kus ootab meid EVIKO Rammumeeste ja -naiste sarja teine etapp, kus selgitame välja Jõgeva Jõmmi 2019 ja Jõgeva Rammunaise 2019.

Kohtumiseni!

Jaga postitust sotsiaalmeedias:

Veel uudiseid