Peeter Aan: +372 520 2842 | E-mail: skjousport@gmail.com

EVIKO Rammumeeste sarja VI etapi kokkuvõte

Head spordisõbrad,

eile, 14.juulil toimus Haapsalus Eviko Rammumeeste sarja 6.etapp ja selgitasime välja Haapsalu Härg 2018 tiitli omaniku. Kuumal suvepäeval olid Haapsalusse võistlema tulnud 14 vägilast Eestist, Soomest, Lätist ja Leedust. Kohal oli Eesti paremik eesotsas Marko Remliku ja Eviko sarja üldliidri Mihkel Raadikuga, aga võistlemas oli ka maailmas ilma teinud ja Arnold Classicul häid kohti saavutanud Rauno Heinla. Eestis ei ole ta päris pikalt võistelnud.
Võistlus algas kell 14.00 ja kokku võeti mõõtu kuuel alal: rehvi kantimine, kohvrite(130 kg X 2) kandmine, max hantel( 65kg-105 kg), kahe bussi tõmbamine, õla kompleks ( 5 erinevat raskust- alasi 70 kg, hantel, palgid kuni 160 kg), atlaskivide tõstmine alustele(kõige raskem 215 kg).
Pärast esimest ala pidi üks võistleja(Sten Karro) kahjuks katkestama ja võistlus jätkus 13 mehe vahel. Finaali pidi saama 12 meest, aga kuna võistlejaid oli 13, siis otsustasid korraldajad et kõik võistlejad saavad võistelda lõpuni.
Võistlus oli põnev ja tasavägine ning kõik pidid pingutama võistluste lõpuni, sest edumaa ei olnud kellelgi väga suur. Mitmete meeste vahel käis punkt-punkti heitlus ja lõppjärjestus selgus ka seekord alles pärast viimast ala. Suurim väljakutse oli viimase ala 215 kilogrammine atlaskivi, mis sellel korral jäigi paraku tõstmata. Oma rolli mängis kindlasti kuum ilm, mis kiviliimi päikse käes sulama pani ja meestel tõstmise raskemaks tegi.

Ja Haapsalu Härg 2018 on MARKO REMLIK- palju, palju õnne Marko! Marko sai alavõidud kahelt alalt- rehvi kantimine ja busside tõmbamine.
Teise koha saavutas lõppkokkuvõttes Rauna Heinla, kes noppis alavõidud kolmelt alalt- max hantel, õla kompleks ja atlaskivid.
Ja kolmas koht kuulub Eviko sarja praegusele liidrile Mihkel Raadikule.
4.koht läks Leedu võistlejale Dainius Repšis´ele, kes pakkus kõigile tugevat konkurentsi ja tema parimaks etteasteks oli busside tõmbamises teine koht.
5 kohale tõusis pärast viimast ala kohalik Läänemaa mees Raimo Rüütel, kellel oli Gunnar Gimbutasega enne viimast ala vaid 0,5 punktiline vahe. Kuna Gunnar vigastas hantliga natuke biitsepsit, siis see sai talle saatuslikuks ka järgnevatel aladel ning päris maksimumi ta endast enam anda ei saanud. Ja lõpptulemuseks Gunnar Gimbutasele 6.koht. Gunnar on viimastel aastatel võistelnud rohkem Soomes ja Eesti võistlustel kaasa teinud ei ole.
7.koht läks Gunnari treeningkaaslasele, soomlasele Niko Vesterinen´ile.
8.koht Leedu võistlejale Mindaugas Jarasele, kelle parimaks etteasteks oli kohvrite kandmise 3.koht.
9.koht hetkel Eviko sarjas teisel kohal olevale Kaido Kuusikule.
10.koht lõunanaaber Lätist Mareks Leitis, kes oli eile kõige vanem võistleja.
11.koht Ahto Milder, kes hetkel sarja üldarvetuses kuuendal kohal.
12.koht Vahur Kranich.
13.koht Maario Põldmaa, kes oli võistluste kõige kergem mees kaaluga 88 kilogrammi.
14.koht Sten Karro, kes pärast esimest ala oli sunnitud katkestama.

SK Jõusport tänab väga Raimo ja Kaja Rüütlit, kes seda võistlust korraldada aitasid!
Täname väga oma vapraid abimehi Märtenit, Kristjanit, Jannot ja Riivot, kes ca 20-tunnise võistluspäeva kenasti üle elasid ja olid isegi kell 1 öösel veel valmis nalja viskama ja Eviko rammumeeste sarja tulevikuplaane arutama. Aitäh teile meeleoluka ja tegusa võistluspäeva eest!
Suured tänud Terjele ja Indrekule, kes meile samuti terve päeva suureks abiks olid!
Suur tänu Erik Kuningale, kes sellel korral kohtuniku rolli täitis ja Janek Tobile, kes võistlust läbi viis- oli suur rõõm teid taas võistlusplatsil näha! 🙂

Ja loomulikult suur tänu kõikidele meie toetajatele : Nimisponsor EVIKO Suurtoetajad : HEINZBAU, SAKU ÕLLETEHAS AS, SPORTLAND, UNDER ARMOUR, BALTYRE, Toetajad: C.T.GRUPP OÜ, DAVA FOODS ESTONIA, EGGO TERVISEMUNAD, 24/7 FITNESS, RÜÜTEL& RÜÜTEL, HAAPSALU LV, GRUPP OKEI OÜ, KUND METS, TOONMA GRUPP, SARVIK TRANS, LÄÄNEMAA METSAÜHISTU, ENNISTE METSAMAJANDUS, VIA FITNESS, TRIOVARA, PUBI AFRICA, NEVI PRINT, LIGHTUP, GOOD NEWS, MEESKOND-A, WWW.JOUSPORT.EE, DELFI SPORT, RING FM, TV6

Sarja üldarvestus pärast 6 etappi on järgmine :
Mihkel Raadik 57 punkti
Kaido Kuusik 40 punkti
Magnus Kõur 33 punkti
Raimo Rüütel 32 punkti
Ahto Milder 28 punkti
Taavi Toom 26 punkti
Marko Remlik 20 punkti
Kaido Sirge 16 punkti
Tanel Kuusemaa 14 punkti
Vahur Mägi 9 punkti
Rauno Heinla 9 punkti

Nüüd puhkame veidi, et koguda energiat veel kaheks viimaseks etapiks, mis toimuvad 18.augustil Võrus ja hooaja lõpetame 25-ndal augustil Elvas, Tartumaa Tervisespordikeskuses.

Osadega teist kohtume 21.juulil Tallinn Truck Show´l ja 12.augustil Tartus, mil toimub rahvusvaheline võistlus.

Puhake, treenige, nautige suve ja kõike sellega kaasnevat!
Uute kohtumisteni!

SK Jõusport meeskond

Jaga postitust sotsiaalmeedias:

Veel uudiseid