Peeter Aan: +372 520 2842 | E-mail: skjousport@gmail.com

EVIKO 2018 Rammumeeste sarja I etapi kokkuvõte

5.mail sai Elvas antud võimas hooaja avapauk EVIKO Rammumeeste võistlussarjale. Selgitasime välja Lõuna-Eesti Tugevaima Naise 2018 ja Lõuna-Eesti Vägilase 2018. Meie võistlustest tegi otseülekande Delfi TV ning see on ka järelvaadatav. Kui Lõuna-Eesti Vägilase võistlus toimus juba 16-ndat aastat järjest, siis EVIKO Rammumeestesari startis teist aastat järjest. Kokku on sellel aastal 8 etappi meestele ja 4 etappi naistele.

Lõuna-Eesti Tugevaima Naise tiitli eest olid võistlema tulnud 9 vaprat naist Tartust, Tartumaalt, Valgamaalt, Võrust, Paidest ja Jõgevamaalt. Tiitlit oli kaitsma tulnud ka eelmise aasta tugevaim naine Kätlin Piirimäe, kes on valitsev Eesti meister kuulitõukes. Võisteldi viiel alal : rehvi kantimine, timberraami kandmine, palgi tõstmine korduste peale, meremehe kõnd ja atlaskivide tõstmine. Kõik alavõidud noppis endale ei keegi muu kui Kätlin Piirimäe ja just tema ongi Lõuna-Eesti Tugevaim Naine 2018. Palju, palju õnne Kätlinile veelkord! Kõik teised kohad kuulusid aga absoluutsele Eesti meistrile jõutõstmises Marianna Bogdanovale ja sellega pälvis tema üldarvestuses teise koha. Kui 2 esimest naist võistlesid omavahel esimese ja teise koha pärast, siis ülejäänud naiste vahel oli väga tihe konkurents. Mitmed naised võistlesid esimest korda ja tegid suurepärased etteasted. Lõppjärjestus kujunes järgmiseks:
1.koht Kätlin Piirimäe- 5 punkti
2.koht Marianna Bogdanova- 10 punkti
3. koht Kätlin Mannas – 16 punkti
4.koht Kaire Elias – 22 punkti
5.koht Maria Mekk – 24 punkti
6.koht Evelin Vals – 30 punkti
7. koht Jekaterina Pauk – 37 punkti
8.koht Mairi Mitt – samuti 37 punkti – otsustavaks sai Jekaterina üks 6.koht.
9.koht Eerika Ristisaar – 44 punkti.

Sarja üldarvestust hakkame arvestama pärast järgmist etappi, mis toimub 16.juunil Vastseliinas, kui selgitame välja Eestimaa Tugevaima Naise 2018.

Pärast naisi hakkasid võistlema 13 meest Eestist ja Lätist – 8 meest Eestist ja 5 Lätist. Võisteldi samuti viiel alal. Eelvoorus oli 2 ala : rekka vedamine, rehvi kantimine ja finaalis 3 ala: kohvrite kandmine, palgi tõstmine, atlaskivi tõstmine korduste peale. Pärast kahte eelvooru ala jäid võistlema 10 meest- 6 eestlast ja 4 lätlast. Meeste võistlus oli tasavägine ja põnev ning Lõuna-Eesti Vägilane 2018 on ei keegi muu kui Marko Remlik Aravetelt. Palju õnne veelkord, Marko !
Lõuna-Eesti Vägilase võistluse lõppjärjestus on järgmine:
1.koht Marko Remlik – 9,5 punkti
2.koht Mihkel Raadik – 13,5 punkti
3.koht Raimo Rüütel – 16 punkti (Sarja üldvõitja 2017)
4.koht Magnus Kõur – 19 punkti
5.koht Kaido Kuusik – 23 punkti
6. koht Taavi Toom- 31 punkti
7.koht Intars Sauskajis -38,5 punkti
8.koht Janis Krumins – 39 punkti
9. koht Ricards Bužinskis – 41,5 punkti
10.koht Raivis Gintauts – 48 punkti

Järgmine etapp meestele on 26.mail Põlvas ja pärast seda hakkame pidama ka sarja üldarvestust.

Ees on ootamas veel 7 etappi :
26.mai Põlva Pull
16.juuni Eestimaa Rammumees Vastseliinas
22.juuni Kambja Karu ja Kambja Karu-Kati
7.juuli – Raualinna Rammumees
14.juuli – Haapsalu Härg
18.august – Võru Vägilane
25.august – Väepäevade Vägilane ja Väepäevade Tugevaim Naine

Täname kõiki osalejaid, kes võistlema tulid!
Täname oma tublisid meeskonnaliikmeid Märten Osijärve ja Tõnis Tollimägi, kes on meile abiks ka sarja korraldamisel ning võistlustel abimeestena. Samuti täname Indrekut, kes meile natukeseks oma abikäsi pakkus.
Täname Terjet, kes oli abis meeste ja naiste intervjueerimisel.
Täname sekretäri abilist Kajat!

Aga meie suurim tänu kuulub siiski meie toetajatele ja sponsoritele, sest ilma nendeta me sarja korraldada ei saaks. Nimisponsor: EVIKO. Suurtoetajad : HEINZBAU, SAKU ÕLLETEHAS AS, SPORTLAND, UNDER ARMOUR, BALTYRE, ELVA VALD. Toetajad: HJH VEOD, C.T.GRUPP OÜ, HANTEL.EE, RESTORAN WAKSAL, WAKSAL EXPRESS, MAREPLEKS, TÄNAVAKIVIMEES, DAVA FOODS ESTONIA, EGGO TERVISEMUNAD, CARMELITAS ELEGANCE, SCANIA EESTI, TARTEKPLUS, 24/7 FITNESS, EDUTECH AUTOHOOLDUS, KOMMIPOMM, MEESKOND-A, HR KALEV ORAV, WWW.JOUSPORT.EE, DELFI SPORT, RING FM, TV6

Kohtumiseni 26.mail Põlvas!

Seniks kaunist ja sportlikku kevadet meile kõigile!

SK Jõusport meeskond

Jaga postitust sotsiaalmeedias:

Veel uudiseid