Peeter Aan: +372 520 2842 | E-mail: skjousport@gmail.com

EVIKO Rammumeeste ja -naiste Sari 2019 VI etapi kokkuvõte

Head spordisõbrad!

EVIKO Rammumeeste ja -naiste sari on jõudnud selleks aastaks lõpule. 20. juulil toimusid Võrus, Tamula järve kaldal liiva sees Eesti Meistrivõistlused rammumeeste ja rammunaiste arvestuses ja ühtlasi oli tegemist EVIKO sarja viimase ehk kuuenda etapiga. Eilne suveilm oli rannas võistlemiseks ideaalne. Võistlustulle asusid 7 naist ja 11 meest, kohal oli Kanal 2 Reporter ja TV3 uudiste reporter. Päev lõppes Ränduri Pubis koos maitsva õhtusöögi ja tordiga.

Nii naised kui mehed võistlesid viiel alal. Naised alustasid rehvi kantimisega, järgnesid kelgu tõmbamine(raskust ca 100 kg), 40 kg palgi surumine, raskuste kandmine ja lõpetuseks tõsteti 45 kg atlas kivi õlale(korduste peale). Meeste esimeseks alaks oli palgi (120 kg või 140 kg) surumine, järgnesid timberi raami (250 kg) hoidmine, rehvi tõmbamine, jõutõmme ja mehed lõpetasid samuti atlas kivi (115kg või 140 kg) õlale tõstmisega.

Põneva ja tasavägise võistluse lõppjärjestus kujunes järgmiseks :
NAISED:
1.koht ja Eestimaa Rammunaine 2019 tiitlel kuulub Kätlin Piirimäele Koigilt – 47 punkti
2.koht Maria Mekk Valgamaalt – 41.5 punkti
3.koht Maarika Silm Võrust – 41,5 punkti
4.koht Marianna Bogdanova Tartust- 34,5 punkti
5.koht Mairi Allik Jõgevalt – 32 punkti
6.koht Kaire Elias Elvast – 28 punkti
7.koht Erika Ristisaar Tartust- 20,5 punkti

Palju õnne, Kätlin Eesti meistriks tulemise puhul!

Meeste arvestuses viis Eesti meistritiitli koju Elva mees Gunnar Gimbutas– palju õnne! Gunnar EVIKO sarjas kaasa ei tee, osales vaid eilsel võistlusel, tulemuseks 50 punkti.
2.koht Mihkel Raadik Viljandimaalt – 45,5 punkti
3.koht Rauno Heinla Tartumaalt – 45 punkti
4.koht Ahto Milder Aravetelt- 29,5 punkti
5.koht Kaido Kuusik Tartust – 29 punkti
6.koht Janis Krumins Lätist – 27 punkti
7.koht Tiit Kallavus Tartust – 26,6 punkti
8.koht Mattias Viljamaa Jõgevamaalt – 26 punkti
9.koht Taavi Toom Paidest- 20,5 punkti
10.koht Ricards Bužinskis Lätist – 16 punkti
11.koht Vahur Kranich Võrust- 13 punkti

Nagu punktiseisust ka näha on, oli meeste võistlus vägagi tasavägine 

Pärast võistlust autasustasime ka sarja kuut paremat võistlejat nii naiste kui meeste arvestuses.

EVIKO Rammunaiste sari 2019 VÕITJA tiitli koos särava võidukarika, rahalise preemia, kinketšekkide ja meenetega viis koju oma esimese rammunaiste hooaja läbi teinud pisike Võru naine Maarika Silm– palju õnne, Maarika! Maarika tegi kaasa kõik 6 etappi ja talle kuulusid kolm 2.kohta ja kolm 3.kohta, kokku 51 punkti
2.koha üldarvestuses sai 5 etappi kaasa teinud Kätlin Piirimäe. 5 etapivõitu ja üks puudumine jättis Kätlini 1 punktiga teisele kohale.
3.koha sai eelmise aasta võitja Marianna Bogdanova, kes tegi samuti kaasa kõik 6 etappi ja talle kuulus üks etapivõit, üks 2.koht, üks 3.koht ja kolm 4-ndat kohta, tulemuseks 48 punkti.
4. koht Maria Mekk – 46 punkti. Maria osales samuti kõikidel etappidel, tulemusteks kaks 2.koht, üks 3.koht, kaks 4-ndat kohta ja üks 5.koht.
5.koht Kaire Elias – 32 punkti. Kaire tegi samuti kaasa kõik 6 etappi ja pakkus suurepärast konkurentsi igal võistlusel.
6.koht Mairi Allik (hooaja alguses Mairi Mitt  ) – 30 punkti. Mairi ei saanud osaleda ühel etapil ja tegi kaasa 5 etappi, ühel etapil seisis ta ka pjedestaali astmel olles kolmandal kohal.

EVIKO Rammumeeste sari 2019 VÕITJA tiitli, suure mõõga, rahalise preemia, kinketšekid ja meened napsas endale juba teist aastat järjest Mulgimaa mees Mihkel Raadik– palju õnne, Mihkel! Mihkel tegi kaasa 5 etappi – 3 etapivõitu ja 2 teist kohta tagasid talle võidu üldarvestuses, tulemuseks 48 punkti.
2.koht Kaido Kuusik Tartust. Kaido tegi kaasa kõik 6 etappi – kaks 3.kohta, kolm 5.kohta ja üks 6.koht andsid kokkuvõttes tulemusega 39 punkti teise koha.
3.koht Taavi Toom Paidest – 5 etappi, neist kolmel korral 2.koht, üks 3.koht ja üks 9.koht, tulemuseks 37 punkti.
4.koht Ahto Milder Aravetelt – 5 etappi, 33 punkti
5.koht Ervin Toots Tartumaalt – 3 etappi, 29 punkti
6.koht Janis Krumins Lätist – 4 etappi, 26 punkti

SUUR-SUUR AITÄH kõikidele võistlejatele, kes EVIKO sarja kaasa tegid! Kõik võistluspäevad on erinevad- on lihtsamaid, on raskemaid, aga kokkuvõttes oli meeleolukas ja põnev hooaeg.

Suur aitäh Võru Raskejõustikuklubi Strongman meeskonnale abi eest kahe etapi korraldamisel Vastseliinas ja Võrus! Meie koostöö on sujunud juba mitu aastat ja loodetavasti sujub ka edaspidi 

Ja veelgi suurem tänu kuulub meie meeskonnale – MärtenTerjeRiivoIndrek– te olete lihtsalt parimad! 💛 Ilma teieta ei oleks see sari võimalik. Teie igapäevane panus on hindamatu! Suur tänu ka neile meeskonnaliikmetele, kes on kohapeal abiks olnud!

Suur tänu Priit ja C.T.Grupp, et oled aidanud meid transpordiga, et võistlusvarustus võistluspaika toimetada! See on väga suur panus meie sarja õnnestumisse!

Me oleme seda sarja teinud 3 aastat ja just nii hästi kui oleme osanud. Meil on parim meeskond, meil on kaasamõtlejaid, meil on suurepärased toetajad, kes aastast aastasse meie ettevõtmisega kaasa tulevad ja aitavad rammualasid Eestis rohkemate inimesteni viia. Meie võistlustel on suurepärane publik, toredad ja üksteist toetavad võistlejad, muhedad kohtunikud ja tublid abimehed. AITÄH KÕIGILE, kes EVIKO sarja õnnestumisele kaasa on aidanud – igaühe panus on olnud väga oluline!

Meie suurimad tänud kuuluvad aga ikka meie toetajatele, sest ilma nendeta ei oleks kõik need võistluspäevad võimalikud. Suur aitäh nimisponsor EVIKO, suurtoetatajad : Heinzbau, Sportland Eesti, Baltyre Eesti , Saku Õlletehas, Waksal Ekspress , Varna OY,
Toetajad: Powtec OÜ, Võru linn, Ränduri pubi, Tartekplus, Scania Eesti, TK1 OÜ, C.T.GRUPP, Dava Foods Estonia, Granitman. Fitlife, KOMMIPOMM, SK Jõusport, Võru Raskejõustikuklubi Strongman.

Jääme südamest lootma, et meie toetajad on meiega ka järgmisel aastal ja me kohtume EVIKO Rammumeeste ja -Naiste sari 2020 raames terve suve vältel erinevates Eestimaa paikades! Pöidlad pihku! 🙂

Aga sellega ei ole meie võistlushooaeg veel lõppenud ja juba 3.augustil ootame teid kõiki kaasa elama rahvusvahelisele Emajõe Rammumehe võistlustele, mis toimuvad Tartu linnas Emajõe ääres. Lisaks on seal naistele väike võistlus palgi surumises 

Veel on tulemas Eestimaa Jõumängud 2019 – 24.augustil, Tartumaa tervisespordikeskuses, kus toimuvad Eesti Meistrivõistlused kolmel ala- köievedu, mass wrestling ja jõurada. Ootame kõiki võistlema ja kaasa elama!

Sportlikku ja imelist suve jätku teile kõigile ning uute kohtumisteni juba loetud nädalate pärast!

SK Jõuspordi meeskond

Jaga postitust sotsiaalmeedias:

Veel uudiseid